Презентовано нові стандарти та рекомендації (ESG)

     Під час засідання Акредитаційної комісії України презентовано українське видання Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості у Європейському просторі вищої освіти (Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area). 

   Переклад та видання стандартів та рекомендацій здійснено за фінансової підтримки Британської Ради в Україні за співпраці з Національним Еразмус+ Офісом в Україні за Інститутом вищої освіти НАПН України. 

    Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час чергового засідання Акредитаційної комісії України зазначив що вищі навчальні заклади мають керуватись в своїй роботі Стандартами і рекомендаціями щодо забезпечення якості у Європейському просторі вищої освіти, ухваленій під час Міністерської конференції в Єревані, 14-15 травня 2015 року.

Довідка:

14-15 травня 2015 року відбулася 9-та Міністерська конференція у Єревані, за підсумками якої 47 міністрів європейських країн, відповідальних за вищу освіту і науково-дослідницьку діяльність, – «міністрів Болонського процесу» – підписали Єреванське комюніке та Декларацію четвертого політичного форуму Болонського процесу.  Однією з ключових подій також стало затвердження оновлених «Стандартів і рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG), які більш поглиблено описують процедури внутрішнього забезпечення якості та визначають взаємозв’язок між Болонським процесом та якістю освіти.

Стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти – це набір стандартів і рекомендацій для внутрішніх і зовнішніх систем забезпечення якості у вищій освіті, головною метою яких сприяти кращому розумінню забезпечення якості навчання і викладання, не зважаючи на кордони між усіма стейкхолдерами. Стандарти відіграють ключову роль у розвитку національних та інституційних систем забезпечення якості у Європейському просторі вищої освіти (EHEA), а також на рівні міжнародної співпраці.

Таким чином, залучення до процесів забезпечення якості оновлених ESG є гарним  підґрунтям для реформування та збільшення прозорості в системі якості вищої освіти України.

Закон України «Про вищу освіту» визначає необхідність побудов систем забезпечення якості вищої освіти в Україні керуючись Стандартами та рекомендаціями щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти.

Друковану версію Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості у Європейському просторі вищої освіти (Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area) за наяввності можна отримати в Акредитаційній комісії України (стенд знаходиться біля кабінету №15).

Електронну версію можна завантажити на сайті Британської ради в Україні http://www.britishcouncil.org.ua/en/programmes/education/ihe

 

Розклад засідань

Корисні посилання на ресурси партнерів та соціальні програми: